top of page

O nas

Realizatorem projektu jest Instytut Pracy i Edukacji, wchodzący w skład Klastra Innowacji Społecznych to konsorcjum śląskich organizacji i przedsiębiorstw społecznych. Realizujemy projekty w obszarze edukacji cyfrowej, kulturalnej, polityki lokalnej, międzynarodowej i społecznej. Prowadzimy ośrodki wsparcia dla pokrzywdzonych przestępstwem i dla cudzoziemców.

Realizujemy projekty strategiczne dla administracji publicznej, w tym projekty operatorskie głównie w obszarze edukacji, cyfryzacji i polityki międzynarodowej. Od lat zajmujemy się także bezpłatną pomocą prawną i wspieraniem osób pokrzywdzonych przestępstwami.

Prowadzimy dwa media lokalne: Gliwice OdNowa i Jura24 oraz portal międzynarodowy NewEurope.info skupiający obywatelskich dziennikarzy z całej Europy. Łączy swoje doświadczenia w ekonomii społecznej i pasję do marketingu w jednym formacie.

Klaster jest certyfikowanym ośrodkiem wsparcia ekonomii społecznej, działa na rzecz ekonomizacji i rozwoju strategicznego PES w województwie śląskim.

klaster_Czarny.png
bottom of page